Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kyklády

cesta na Kyklády byla  naší svatební cestou. Už v Praze jsme si koupili lodní lístek na Milos v domnění, abychom se na loď vešli a abysme měli dobré místo. Pro jistotu jsme si zaplatili i první třídu- přeci jen plavba trvala 6 h. Doletěli jsme do Athén, busem se přesunuli do přístavu a nastoupili na trajekt. Nějakou dobu jsem vydrželi v první třídě, ale když jsem byla už hodně promrzlá (první třída byla klimatizována), šli jsme na palubu, kde bylo mnohem příjemněji. Od té doby jsme o první třídě ani neuvažovali. Naprosto zbytečné! Trajekt jel přes další ostrůvky, my vystupovali na Milosu.

Milos

Když jsme dorazili, manžel měl nastudovány z průvodce různé hotely. První překvapení přišlo, když v přístavu už čekal zástup hoteliérů, kteří nabízeli své služby. Vzali jsme snad hned první hotel, který se nám nabídl. Ubytování bylo dobré, ale určitě by se našlo i lepší. Jenže jsme byli ještě nezkušení. :-) Bydleli jsme pár ulic od přístavu v Adamas. Protože nemáme rádi příliš mnoho turistů na pláži, půjčili jsme si skůtr a hledali. Bohužel si už nepamatuji jména pláží, ale i na Milosu jsou hezké. Naše nejoblíbenější byla jedna pláž ze tří Agias Triada. :-) Jednou jsme při hledání pláže dorazili na kopec, kde byla na povrchu síra a vycházela ze země "pára". 
Milos je příjemný ostrůvek.

Folegandros

Naší další destinací byl malý ostrůvek Folegandros. Po příjezdu trajektem jsme si už trochu více vybírali z ubytování, ale nakonec jsme skončili opět přímo v přístavním městě Karavostasis. Tentokrát s výhledem přímo na "přístav". Opět jsme hledali pláže, bohužel hezkých a nezaplněných pláží je tu málo. My jsme nakonec chodili na plážičku kousek za hotelem. Pravda, cesta nebyla nejpříjemnější (ostatně jako většina cest na takovéto pláže). Co nás ale na Folegandru nejvíce nadchlo je hlavní město Hora (Chora). Je to krásné, malebné městečko dýchající úžasnou atmosférou. Všem tento ostrůvek vřele doporučujeme. Patří mezi naše nejmilejší, i když plážové možnosti jsou omezenější.

Santorini

poté jsme zamířili na Santorini. Napínavý vjezd do Kaldery následovalo připlutí a opět výběr hotelu. Tentokrát hoteliéři nebyli tak milí jako na předchozích ostrůvcích. Vybrali jsme si v městečku Oia. No nakonec jsme zjistili, že to bylo jakési předměstí. :( Oia je hezké městečko, známé svými skalními pokojíky. Ovšem po Folegandru to byl šok! Jednak příšerně moc turistů, všudypřítomný pocit, že vás chtějí jen "oškubat" :( Trochu jsme po Santorini pojezdili, ale vydrželi jsme tam jen 2 dny. Hezké pláže byly snad jen ve střední části ostrova a navíc přeplněné se spoustou slunečníků. Ze Santorini jsme opravdu prchli. Myslím, že svého kouzla může dosáhnout třebas v listopadu, kdy tam nebudou mraky turistů. Otázka je kolik služeb bude v nabídce.

Naxos

ze Santorini jsme museli jet na Naxos - přestupní ostrov. Byli jsme jen několik hodin v přístavu při čekání na loď na Amorgos. Hned vedle přístavu na poloostrůvku jsou vykopávky. Opravdu moc hezké. Jestli někdy v budoucnu budeme opět cestovat po Kykládách na Naxos se podíváme také.

Amorgos

na Amorgos byla nejdivočejší cesta. Jeli jsme na menší lodi, foukal silnější vítr a s lodí silně pohupoval. Zezačátku to ještě šlo, ale pak začala stříkat voda na palubu, začaly se stěhovat nejdřív batohy do suchých míst a pak už nebylo zbytí a všichni se přestěhovali na horní palubu. A i tam jsme za chvíli byli promáčení! A houpání bylo tak silné, že někteří se opravdu hodně báli a někteří zápasili s nevolností. Na Amorgos jsme dojeli už za tmy. Vůbec nic nebylo vidět, jen občas pár světýlek. A kupodivu i v noci čekali u trajektu hoteliéři s nabídkami. :-) Zde bylo od každého něco. Hezké pláže, hezké hlavní město, nádherný klášter vtesaný do skály Chosoviotissa. Větrné mlýny atd. Bohužel jsme tam byli na přelomu září a října, takže spousta zajímavostí nám unikla, protože byla mimo hlavní sezonu uzavřená. Na Amorgosu jste ale nemohli přehlídnout, že se pyšní na Amorgu natočeným filmem Magická hlubina. V několika restauracích či barech se film pouštěl stále dokola :-) Amorgos je další ostrůvek, který můžeme jen a jen doporučit.

Dva dny z naší svatební cesty jsme si nechali na Athény. Původně jsem naléhala na manžela, abychom tam byli déle, ale bylo by to naprosto zbytečné. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Santorini

(Alexandra, 20. 3. 2011 14:05)

Nemohu souhlasit s názorem na Santorini!! Ztrávila jsem zde 10 dní, sama a užila si tento nádherný ostrov.Chce to jen vyjet a projet jej celý...je nádherný , lidé velice milí.Nemusíme spát v luxusním hotelu, kterých je zde pár, ale já využila apartmánu...majitel byl velice příjemný, o čistotu se starali neuvěřitelně, mnohdy se toho nedočkáte ani v hotelu.Krásné černé i bílé pláže, hlavní město je neuvěitelné a západ slunce neopakovatelný.Rovněž výlet lodí na "činnou! sopku je nádherný.Vřele doporučuji ke strávení klidné dovolené.

kyklady

(mato, 10. 9. 2007 12:21)

Zdravim
cudujem sa ze ste na svadobnej ceste vynechali Mykonos.
Naxos je naozaj krasny ostrov, dost velky na to aby neposobil preplneny turistami. Najkrajsie plaze su kusok juzne od hlavneho mesta. A vnutrozemie je naozaj esencia takeho typickeho nikam sa neponahlajuceho Grecka - zo vsetkeho trochu - olivove haje, suche vyprahnute skalne rokliny, anticke pamiatky aj hrdzavejuce stare bagre - velmi posobive.
Buduci rok sa chystam na Paros a Amorgos, chcem sa spytat kde ste tam byvali? V Katapole alebo Aeigali?

pravopisné chyby

(Zuzana, 9. 9. 2007 23:15)

Děkuju za upozornění, i/y není má nejsilnější stránka. :-(

Pravopisné chyby

(Milan, 9. 9. 2007 22:07)

začali se stěhovat nejdřív batohy
Hezké pláže byli